Nový magazín o VPN a internetové bezpečnosti.

Nepotřebujeme veřejnoprávní média

Svět se mění. Ve 21. století nalezneme na internetu veškeré aktuální informace, názory i pohledy. Existují tisíce zpravodajských serverů, na které máme díky internetu přístup. Skutečně ještě potřebujeme veřejnoprávní média? Dle mého názoru nikoliv.

Hlavním cílem veřejnoprávních médií je poskytovat kvalitní a objektivní informace. Poskytovat spravedlivý prostor různým názorům a především zabránit zneužití media politickými stranami.

Toto bylo potřeba v podstatě celé 20. století, protože nebyl rozšířen internet v každé domácnosti. Lidé se tak spoléhali na rozhlas a televizi, které mají pouze omezené možnosti sdílení informací a byli ovlivňováni například socialistickou propagandou. Nyní si však může každý dohledat veškeré názory a informace sám na internetu a dle toho si vytvořit svůj objektivní názor na danou událost.

V dnešní době je Česká televize stejná jako ostatní s tím rozdílem, že stojí občany peníze a nestačí jí zisky z reklam, tak jako komerčním televizím. Dokonce svým ČT 24 zlikvidovala komerční zpravodajský kanál Z1.

Myslím, že je nejlepší čas pro zrušení koncesionářských poplatků. Tyto poplatky fungují stejně jako kterákoliv daň bez ohledu na to, zda posloucháte Český rozhlas nebo sledujete Českou televizi. Svobodně se rozhodnout zrušit placení těmto kanálům nelze, pokud máte doma televizi nebo radio.

180 korun měsíčně by mohla každá domácnost ušetřit a tyto peníze směřovat například k zaplacení vysokorychlostního internetu nebo kabelové televize, za cenu toho, že ČT a ČRo (které například já osobně téměř nezapínám) budou mít více reklam, tak jako ostatní komerční televize.

_

Ladislav Výsmek je autor projektu NEdaním.cz

2 komentáře


  1. // Odpovědět

    Nesouhlasím. Komerční média jsou vždy v soukromých rukou a tudíž ne plně objektivní, ne plně nezávislá, za to ovlivnitelná.
    Zpravodajství ČT je jednoznačně nejkvalitnější v ČR, tady soukromé media zaostávají.


    1. // Odpovědět

      Žádné médium není objektivní. Ani to veřejnoprávní. Můžete si však poslechnout názor 5 komerčních a udělat si vlastní obrázek. Určitě je to lepší než slepě věřit tomu veřejnoprávnímu, kde stejně někdo v pozadí tahá za šňůrky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *