Nový magazín o VPN a internetové bezpečnosti.

Agentura SANEP – Druhé kolo nesrovnalostí

Po minulém článku o společnosti SANEP jsem myslel, že žádný další nebude následovat, ale okolnosti mě přiměly tuto agenturu znovu podrobit kritice. Nechci poškozovat jméno firmy, protože z toho samozřejmě nic nemám, ale opět využiji práva sdělit svůj pohled na věc. Názor si udělejte sami.

Dnes 26. 6. 2014 klikám po přihlášení (do Sanep.cz) na anketu s názvem Primátor hl. města Prahy.

V prvním kroku této ankety se Sanep ptá, zda mám trvalé bydliště v Praze. Klikám ANO.

Ve druhém kroku se ptají, zda jsem spokojen se stávajícím primátorem Tomášem Hudečkem. Klikám NE.

Ve třetím kroku vyskočí epic fail, který překvapí každého člena Svobodných:

1) Radek Adamec je pouze registrovaný příznivec Svobodných – není člen.

2) Radek Adamec nekandidoval ani do primárek v rámci strany, tedy nemůže být náš kandidát za stranu. Nehledě na to, že tento člověk pravidelně trollí interní fórum Svobodných a netěší se velké popularitě.

3) Když mohou mít Zelení správně napsanou zkratku, proč nemohou i Svobodní a mají tam místo toho nehezké SSO, na které jsou členi Svobodních choulostiví?

4) Proč agentura neuvádí např. Jiřího Payna, Jiřího Kubíčka nebo Damira Špoljariče, kteří jsou skutečnými kandidáty za Svobodné? Jak mám bez nich hlasovat?

—–

Nyní se pojďme podívat na další kulišárnu a tou jsou volební preference za červen 2014, tedy konkrétně preference mezi 5. a 10. červnem 2014.

Obrázek volebních preferencí a analýzou naleznete přímo na stránkách Sanepu: http://sanep.cz/pruzkumy/volebni-preference-cerven-2014-publikovano-11-6-2014/

Čeho si volič Svobodných jako první všimne, že na obrázku žádní Svobodní nejsou.

O Svobodných se v článku dočteme toto cituji:

“Ve vztahu k ODS se voličům nabízí ještě alternativa v podobě Strany svobodných občanů, která sice excelovala ve volbách do Evropského parlamentu, kde ji k volebnímu úspěchu pomohla extrémně nízká volební účast, což však při aktuální volební účasti v hypotetických parlamentních volbách nestačí ani na dosažení tříprocentní hranice.”

minulém článku, kde jsem kritizoval průzkum agentury Sanep za srpen 2013, však tato agentura pracovala s dvouprocentní hranicí. Určuje agentura tuto hranici účelově?

Rád bych zdůraznil několik skutečností.

1) Ve volbách do Evropského parlamentu konaného necelý měsíc před tímto průzkumem získali Svobodní 5,24%, Piráti 4,78%, Zelení 3,77% a Úsvit 3,12%. Nízká volební účast nepomohla jen Svobodným, ale všem těmto stranám, avšak Svobodní měli voličů nejvíce. Je skutečně možné, že během 3 týdnů mají tyto 3 strany více voličů než Svobodní?

2) Dejme tomu, že do Poslanecké sněmovny lidé volí jinak než do Evropského parlamentu. Podívejme se na výsledky nedávných voleb z října 2013. Strana Zelených získala 3,19%, Piráti 2,66% a Svobodní 2,46%.

Jak si můžete všimnout ve výsledcích obou voleb mají Svobodní i Piráti velmi podobný počet voličů. V průzkumu agentury Sanep však nyní Piráti dosahují 5,1% a Svobodní nepřekračují ani pomyslnou 3% hranici.

Skutečně tomu věříte?

Ladislav Výsmek je členem Svobodných a autor projektu NEdaním.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *